تکنیک های جدید مدیریت درد

تکنیک های جدید مدیریت درد

درمان درد باعث بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود. کلینیک کنترل و مدیریت درد، محلی است که انواع دردهای بیماران از جمله سر درد، کمر درد، پا درد، زانو درد، شانه درد و دردهای سرطانی درمان می شوند. فوق تخصص درد برای درمان مشکلات زیر بیماران را یاری می کند:

انواع دردهای شدید و مزمن

دردهایی که بیش تر از شش ماه ادامه پیدا می کنند و با روش های معمولی مانند دارو و ورزش درمان نمی شوند.

درد آرتروز

دردهای مفصلی ناشی از آرتروز مانند درد آرتریت روماتوئید و استئوآرتریت، در زمینه کاری متخصص درد قرار دارند. مصرف دارو برای درمان درد با عوارضی مانند اسیدی شدن، سر درد و ایجاد نفخ در طولانی مدت همراه است. بیماران مبتلا به اسپوندیلیت آنکیلوزان (یک بیماری روماتیسمی مزمن که ستون مهره و مفاصل ساکروایلیاک را درگیر می کند) و شانه منجمد با وجود متخصص درد دیگر نیازی به مصرف داروهای دارای عوارض برای درمان درد ندارند. اوزون تراپی تکنیک جدید و بی خطری است که در درمان مشکلاتی مانند گردن درد، جابه جایی مهره های گردن، فتق یا آسیب دیسک کمر، کمر درد ، فاسئیت پلانتار (شایعترین علت درد پاشنه پا)، سندروم تونل کارپال (تنگی کانال عصبی مچ دست)، پاره شدن تاندون ها ، آسیب روتاتور کاف و آرنج تنیس بازان مفید است. از آنجایی که اورون تراپی باعث تولید دوباره غضروف در بدن می شود، برای درمان آرتروزهای شدید مانند آرتروز زانو و آرتروز ران مفید است. از مزایای اوزون درمانی این است که نه تنها باعث درمان درد می شود، در بسیاری از موارد می تواند مشکل ایجاد شده را به طور کامل درمان کند. اوزون درمانی یک روش جایگزین برای عمل تعویض مفصل است.

سم زدایی

تجمع سموم در اندام ها باعث آزاد شدن سم در بدن در طول روز می شود؛ به طوری که سموم بدن از انگشتان پا به سمت مچ پا جریان پیدا می کنند. افزایش سموم در بدن باعث ایجاد مشکلاتی مانند تورم و کبودی در بدن، درد بازو، پا و شانه بیمار، کاهش انرژی، افزایش استرس، کند شدن رفلکس های ذهنی، اختلالات خواب، تضعیف جریان خون در بازو و پا و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.

راهکارهای مدیریت درد

برخلاف کلینیک های مختلف پزشکی که درد را علامت بیماری می دانند نه یک بیماری، در کلینیک مدیریت درد، دردهای مزمن به عنوان یک بیماری در نظر گرفته و درمان می شوند. راهکارهای به کار رفته در کلینیک درد به ترتیب زیر هستند:

  • آموزش ها و توصیه هایی در مورد مسائل مختلف در ارتباط با درد؛ مانند اعتیاد به دارو، اعصاب، روان، افسردگی، مقابله با درد، بازتوانی و انواع داروهای درمان درد
  • توصیه ها و دستورالعمل هایی برای تمرین های ورزشی
  • استفاده از داروهای مفید به صورت خوراکی و تزریقی، تزریق اوزون، پچ ترانس درمال، دستگاه دارو رسان،
  • بلوک اعصاب درد با تزریق اپیدورال، تزریق مفصل فاست و استفاده از امواج رادیویی برای تخریب اعصاب درد

بیشتر بخوانید:
پیر شوید؛ اما خانه نشین نشوید
خواص درمانی گاز اوزن
امواج رادیویی برای درمان درد کدام بیماران مناسب است؟
تجربه های موفق درمان مفصل با پرولوزون

منابع

http://www.thepainclinic.in/

http://www.thepainclinic.in/

https://www.antiagingmedicine.com/

اشتراک گذاری مطلب: