کلینیک درد: هر چیزی که باید بدانید

کلینیک درد

اهمیت کلینیک درد در روند درمان

دست کم 100 میلیون نفر در آمریکا و بیش از یک میلیارد و پونصد هزار نفر در سراسر جهان تجربه دردهای مزمن دارند. بر طبق تحقیقات صورت گرفته بسیاری از آمریکایی ها اذعان کرده اند که با وجود درد های مزمن به سختی در طول روز تمرکز می کنند و یا شب ها به سختی می توانند بخوابند. و همچنین در ادامه تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که افراد مبتلا به دردهای مزمن انرژی کمتری دارند،

چرا که بخشی از انرژی آن ها در اثر دردهای مزمن از بین می رود به همین دلیل است که این افراد از زندگی آنطور که باید لذت نمی برند. اگر دردهای مزمن به بخش جدایی ناپذیر در زندگی ما تبدیل شده است، پیشنهاد می کنیم که به کلینیک درد مراجعه کنید. دردهای مزمن که ممکن است از دوران کودکی با انسان همراه باشد به مرور زمان و با بالا رفتن سن شدت آن بیشتر می شود به همین دلیل است که مراجعه به کلینیک درد هر چه زودتر صورت بگیرد و بیمار در وقت مناسب تحت درمان های تیم پزشکی کلینیک درد باشد مسلما در درمان دردهای مزمن سرعت می بخشد.

 

کلینیک درد چیست؟

کلینیک درد و یا به عبارت دیگر کلینیک مدیریت درد، مکان های درمانی هستند که وظیفه آن ها  تمرکز روی دردهای مزمن برای تشخیص و مدیریت آن هاست. دو نوع کلینیک درد وجود دارد. متخصص درد در نوع اول از کلینیک درد روی دردهای مزمن گردن و کمر متمرکز است و مدیریت این نوع از درد را بر عهده دارد و کلینیک نوع دوم تمام دردهای مزمن را پیگیری و بررسی می کند.

این که برخی از کلینیک ها به صورت تخصصی تر روی دردهای گردن و کمر متمرکز می شوند این است که دردهای مزمن استخوان و مفاصل، مخصوصا دردهای گردن بسیار در میان مردم شایع است و افراد زیادی که مبتلا به دردهای مزمن هستند، از درد گردن و کمر رنج می برند. به همین دلیل است که در کلینیک درد نوع اول به صورت خاص و ویژه روی دردهای این ناحیه تمرکز می کنند.

تیمی که به صورت منسجم در کلینیک درد کار می کند تشکیل شده از:

پرستاران و پزشکان : که در زمینه کار در کلینیک آموزش دیده اند و تخصص لازم را دارند. تیم پزشکی که در کلینیک درد کار می کنند مسلما تجربه ها و اطلاعات مختص به کلینیک درد را آموزش دیده اند، چرا که کار کردن در کلینیک درد و فرایندی که بیمار از زمان مراجعه تا روند رفتار درمانی، فیزیوتراپی، تجویز دارو ضد درد، مشاوره و در نهایت مرخص شدن طی می کند چیزی فراتر از فعالیت هایی است که پرستار و یا پزشک در یک کلینیک معمولی و یا بیمارستان انجام می دهند.

روانشناسان: بسیاری از دردهای مزمن ریشه های روانی و روحی دارد. و همان گونه که در بسیاری از تحقیقات به این نتیجه رسیده اند که درصد بالایی از بیمارانی که روی تخت های بیمارستان بستری هستند منشا دردها و بیماری های فیزیکی در آن ها از یک مسئله روانی نشات می گیرد. به همین دلیل است در کلینیک درد در صورت لزوم مسائل رفتارشناسی و روانشناسی برای مدیریت درد مزمن مورد بررسی قرار می گیرد.

فیزیوتراپیست های حرفه ای: فیزیوتراپی بخش جدایی ناپذیر در دردهای مزمن و خصوصا دردهای استخوان، مفاصل و عضلات هستند. بسیاری از بیماران بدون شناخت دقیق و درست درد به فیزیوتراپ ها مراجعه می کنند و پس از گذراندن دوره درمان، درد در آن ها همچنان وجود دارد. کلینیک درد به شما کمک می کند که درد را شناسایی و سپس درمان کنید.

متخصصان آموزش دیده و حرفه ای

متخصصان تغذیه و رژیم غذایی: یکی از روش های درمانی علی الخصوص در دردهای مزمن تغذیه مناسب و تغذیه درمانی است. بسیاری از پزشکان تغذیه که در کلینیک درد فعالیت می کنند، با توجه به شناخت درد مزمن مراجعه کننده و مدیریت آن می توانند از طریق تغذیه درمانی درد را کنترل و درمان کنند.

پس در کلینیک درد علاوه بر دارو، از طریق روان درمانی، رفتار درمانی، تغذیه درمانی و درمان دردهای فیزیکی مدیریت درد صورت می گیرد.

کلینیک درد ممکن است برای شما جذاب باشد و بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. چرا که در کلینیک درد به شما کمک می کنند تا در مورد درد و انواع آن آگاهی پیدا کنید، دردهای خود را بهتر بشناسید. توسط روانشناسان و تراپیست های حرفه ای به شما کمک می شود تا دید خود را نسبت به زندگی در جهت مثبت تغییر دهید و اگر با مصرف دارویی دچار مشکل شدید، کلینیک درد به شما داروی جایگزین مناسب تری را بر اساس عادات و شرایط فیزیکی شما معرفی می کند. روش های درمانی جایگزین همچنین شامل موارد زیر هستند: طب سوزنی، بیوفیدبک، رفتار درمانی، آب درمانی، ماساژ، مراقبه (مدیتیشن)

تمامی این روش ها، از انواع مدل های درمانی هستند که بیشترین بازدهی را در روند درمان درد مزمن دارند.

ماساژ در کلینیک درد

کلینیک درد چه هدفی را دنبال می کند؟

کلینیک درد چیست؟

کلینیک درد به شما کمک می کند که درد در شما به کمترین حالت ممکن برسد و یا به طور کامل درد از زندگی شما حذف شود. توسط آموزش هایی که در کلینیک درد با آن مواجه می شوید، باعث می شود تا توانایی مدیریت درد مزن را کسب کنید و به مرور زمان باعث می شود تا عملکرد موثرتر و بهتری در جامعه داشته باشید و کارهای روزمره و حرفه ای خود را بدون درد مزمن از سر بگیرید.

مدیریت درد چه کمکی به ما می کند؟ پاسخ آن بسیار ساده است. بر طبق تحقیقاتی که انجام شده محققان دریافتند که کسانی که توانایی مدیریت درد مزمن را دارند، به راحتی و با توانایی بیشتری دردهای روحی و روانی خود را تسکین می دهند و در جامعه زندگی شادتر و مفیدتری را تجربه می کنند.

از روش های زیر می توان با کلینیک درد ارتباط برقرار کرد و کلینیکی در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنید.

در ابتدا می توانید از پزشک خود در این زمینه کمک بگیرید و از او مشورت بخواهید. پزشک شما می تواند بهترین گزینه برای مشاوره گرفتن و انتخاب کلینیک درد باشد.

برای آگاهی پیدا کردن از کلینیک های درمانی شهر و یا کشور خود می توانید با مراکز درمانی و یا بیمارستانی تماس بگیرید و لیستی از کلینیک درد را در اختیار داشته باشید.

کلینیک فوق تخصصی درد افتخار با مدرنترین امکانات و حاذق ترین متخصصان درد آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی میباشد.

‫0/5 ‫(0 نظر)
اشتراک گذاری مطلب: