با حرفه ای ها درد را درمان کنید

با حرفه ای ها درد را درمان کنید

کنترل و درمان درد، یک تکنیک پیچیده و تخصصی است که باید تحت نظارت متخصص درد متبحر و باتجربه انجام شود. متخصصین درد معتقدند برای درمان درد بیماران، لازم است که درد از دو جنبه فیزیکی (جسمی) و روانی بررسی شود.
Pain management درمان درد
دردهای شدید و مزمن از دو بعد جسمی و روانی شخص را تحت تأثیر قرار می دهند.

درد از دیدگاه جسمی و فیزیکی

دردهای مزمن (chronic pain) شامل دردهایی هستند که بیش از 12 هفته باقی می مانند. تفاوت دردهای شدید با دردهای مزمن در این است که دردهای شدید، دردهای ناگهانی و زنگ خطری برای بیماری ها و آسیب های بدن هستند؛ اما دردهای مزمن شرایطی هستند که بیمار برای ماه ها و حتی سال ها گرفتار درد است. دردهای مزمن باعث مشکلات زیر در بیماران می شوند:

  • اختلالات خواب
  • بی اشتهایی
  • تغییرات در خلق و خو
  • مشکلات حرکتی و انعطاف پذیری بدن بیمار

از آنجایی که دردهای مزمن ممکن است ریشه در بخش های مختلفی از سیستم عصبی داشته باشند، می توانند به طور همزمان چند بخش از بدن را درگیر کنند.
Pain management درمان درد

درد از دیدگاه روانی

درد تنها به معنی یک جراحت در بدن نیست؛ بلکه بسیاری از فرایندهای پایه ای نوروفیزیولوژیک بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. درد در واقع پاسخی از طرف بدن است که می تواند از ملایم تا شدید متفاوت باشد. وضعیت روانی بیمار تعیین کننده شدت پاسخ درد (ملایم تا خفیف) است.
درد یک احساس جسمانی است؛ رنج و ناراحتی ناشی از درد، در واقع تفسیری است که مغز به پیام درد اختصاص می دهد. زمانی که بیمار درد خود را بسیار وحشتناک، بی نهایت و فراتر از درمان توصیف می کند، گرفتار بعد روانی درد شده است.
Pain management درمان درد

راه هایی برای مقابله با بعد روانی درد

گام اول-آگاهی داشته باشید که افکار شما پاسخ های روانی را شدیدتر می کنند. افکار و احساسات منفی منجر به احساس درد و ناراحتی بیشتر می شود.
Pain management درمان درد
گام دوم-آگاه باشید احساسات ناراحت کننده، بعد جسمی درد را نیز شدیدتر می کنند.
Pain management درمان درد
گام سوم-به علایق خود بپردارید. افرادی که دچار دردهای مزمن می شوند، ناخودآگاه ارتباطات و علایق خود را رها می کنند. در این شرایط بهتر است با پرداختن به علایق خود، اوضاع روانی و کیفیت زندگی خود را بهبود دهید.
Pain management درمان درد

یک کلینیک تخصصی و پیشرفته برای درمان درد انتخاب کنید

در کلینیک تخصصی کنترل و مدیریت درد، دکتر باقرزادی از مناسب‌ترین روش‌ها برای درمان دردهای مزمن بیماران استفاده می کنند. فوق تخصص درد به شما کمک می کند کیفیت زندگی خود را بالا ببرید و بالا نگه دارید. ارتباط داشتن با سایر بیماران، به کنترل و مدیریت بهتر درد شما کمک می کند. شما می توانید از طریق فیس بوک و توییتر با ما در ارتباط باشید و نظرات و تجربه های خود را در مورد درمان دردهای مزمن با مخاطبین دکتر باقرزادی در میان بگذارید.
بیشتر بخوانید:
اوزون با راه های طبیعی درد را درمان می کند
مهر خاموشی بر درد مهره های کمر
تجربه های موفق درمان مفصل با پرولوزون
با چشمان باز، سلامتی را انتخاب کنید

منابع

http://aipmnc.com//

http://blog.helphopelive.org//

http://www.spine-health.com/

 

اشتراک گذاری مطلب: