اوزن، بیدارباش دستگاه ایمنی و درمان سرطان

اوزن، بیدارباش دستگاه ایمنی و درمان سرطان

اهمیت اکسیژن و نقش کلیدی آن در حیات موجودات زنده بر کسی پوشیده نیست. اوزن تراپ ها ویژگی های مفید دیگری نیز برای اکسیژن قائل هستند. آن ها پیشنهاد می کنند که اگر یک اکسیژن به دو اکسیژن موجود در گاز مولکول اکسیژن موجود در هوا اضافه شود، فواید زیادی برای سلامتی انسان فراهم می کند. تکنیک های مختلفی برای استفاده از این فواید و درمان مشکلات بیماران با اوزن وجود دارد:

  • اوزن را می توان با آب مخلوط و با خوردن وارد بدن کرد.
  • می توان آن را از طریق واژینال و یا رکتوم به بدن رساند.
  • با روش اوتوهماتراپی خون از بدن شخص گرفته می شود، با اوزن مخلوط و دوباره از راه تزریق درون وریدی یا عضلانی وارد بدن می شود.
  • آب و یا روغن گیاهی غنی شده با اوزن برای درمان مشکلات پوستی مانند زخم ها، سوختگی ها، عفونت ها و گزش حشرات به کار می رود.
  • آب غنی شده با اوزن را می توان با تزریق به داخل مفصل های بدن تزریق نمود. این روش برای درمان آرتروزهایی از نوع استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید به کار می رود. برای این منظور اوزن به طور دقیق از طریق ریشه داخل مفصلی، به داخل مفصل ملتهب شده و دردناک تزریق می شود. این روش علاوه بر تسکین درد باعث بهبودی و بازگشت عملکرد مفصل نیز می شود.

اوزن تراپیست ماهر، دوز اوزن را برای هر بیمار تعیین می کند

در کاربردهای پزشکی، اوزن همواره به صورت مخلوط با اکسیژن به کار می رود. بسته به نوع کاربرد، اوزن در غلظت های 1 تا 100 میکروگرم در میلی لیتر به کار می رود. اوزن تراپیست پزشکی است که مهارت درمان بیمار با اوزن را پیدا کره است و می تواند دوز مناسب و بهترین روش را برای درمان بیمار انتخاب کند.

کاربرد اوزن در بیماری های بدخیم (سرطان)

در بیماران سرطانی اوزن خواص مفیدی برای درمان ارائه می کند. در دوزهای پایین، اوزن با داشتن خواص فعال کننده سیستم ایمنی، نوعی درمان بیولوژیکی محسوب می شود. اوزن باعث انجام برخی واکنش های بیولوژیکی می شود که سلول های ایمنی را فعال خواهند کرد. اوزن تولید اینترفرون ها و اینترلوکین ها را افزایش می دهد. این مولکول ها پروتئین هایی هستند که توسط گلبول های سفید تولید می شوند و نقش آن ها فعال کردن سایر بخش های سیستم ایمنی است.

مفصل های دژنره و دارای التهاب با اوزن بهبودی پیدا می کنند

التهاب مفصل زانو و آرتروز مفصل شانه از جمله این مشکلات هستند. در این شرایط می توان از ویژگی های مفید اوزن مانند خواص ضدالتهابی، تنظیم کنندگی سیستم ایمنی و تحریک کنندگی تولید غضروف برای درمان استفاده کرد.

اوزن به درمان آرتروز، آرتریت روماتوئید و پلی آرتریت های مزمن کمک می کند

مشکلات آرتروزی و روماتیسمی شامل بیماری های دردناکی در سیستم عضلانی و اسکلتی بدن هستند که باعث محدودیت هایی در فعالیت های شخص می شوند. در این موارد کاربرد اوزن در کنار روش های دیگری مانند فیزیوتراپی بسیار مفید خواهد بود.

منابع

http://www.ozone-association.com/
http://www.healthline.com/