مدیریت درد با کمک اوزون

مدیریت درد با کمک اوزون

پرولوزون تراپي

پرولوزون يک شکل از روش غيرجراحي براي بازسازي رباط هاي بدن و همچنين يک درمان دائمي براي دردهاي مزمن است. پرولوزون يک درمان تزريقي براي بافت هاي همبند با استفاده از مواد کلاژن و گاز اوزن است که مي تواند سبب ترميم رباط هاي تضعيف شده يا آسيب ديده در داخل و اطراف مفصل شود. اين مواد به داخل بافت آسيب ديده تزريق شده که باعث بازسازي رباط هاي صدمه ديده آن ناحيه مي شوند.
به علت اينکه در درمان با اين روش از گاز اوزن به منظور تکثير، بازسازي و توليد دوباره رباط ، تاندون و بافت غضروفي در ناحيه اي از بدن که ضعيف شده اند استفاده مي شود، اين روش “پرولوزون تراپي” ناميده شده است.

چه کساني کانديد درمان به روش پرولوزون تراپي هستند؟

در مواردي چون کمر درد، شانه درد، پارگي روتاتور کاف، آسيب هاي زانو و … پرولوزون تراپي يکي از گزينه ها براي درمان است. از آنجاکه پرولوزون در بازسازي غضروف تاثير مثبت دارد، اين روش در درمان آرتروزهاي شديد ران و لگن به طور قابل ملاحظه اي موثر است. نکته قابل توجهي که در رابطه با پرولوزون تراپي وجود دارد اين است که اين روش تنها براي درمان درد ناشي از يک مشکل نيست. نتايج در واقع مي توانند نشان دهنده برطرف شدن دائمي مشکل باشند.
شرايطي که معمولا به وسيله پرولوزون تراپي درمان مي شوند عبارتند از:

  • کمر درد مزمن
  • ديسک ورم کرده يا بيرون زده
  • سياتيک
  • آسيب هاي بيش ازحد مفاصل
  • مفاصل ضعيف شده (مفاصل آسيب ديده در گذشته)

پرولوزون تراپي چگونه عمل مي کند؟

پرولوزون با استفاده از اکسيژن بهبوديافته در ناحيه آسيب ديده (بافت هاي آسيب ديده) عمل مي کند و قسمت هاي آسيب ديده را براي بازگشت به عملکرد کامل خود ترميم مي کند. مواد مغذي به همراه گاز اوزن جهت درمان به داخل و اطراف رباط، تاندون و بافت غضروفي (در محل اتصال آن ها به استخوان) تزريق مي شوند. اوزن تزريق شده خون رساني و جريان مواد مغذي را در بدن افزايش مي دهد و اين امر سبب مي شود بافت آسيب ديده تمامي آنچه را براي بهبود نياز دارد، دريافت کند. از همه مهمتر اينکه اين تزريق باعث تحريک رسوب ها و فعاليت فيبروبلاست ها و غضروف ها مي شود. اين مواد (سلول هاي تزريق شده)، کلاژن و غضروف را که بدن براي تقويت بافت به آن ها نياز دارد مي سازند و درنتيجه ناحيه موردنظر پايدار شده و علت درد از بين مي رود. دليل اين امر چيزي نيست جز اينکه بافت موادي را که براي ترميم نياز داشته دريافت کرده است. با بهبود بافت ها، خون رساني به ناحيه مورد نظر بازسازي شده و درمان کامل مي شود. پرولوزون با درمان علت درد، احساس درد را از بين مي برد.

بيمار بايد چه انتظاري از درمان داشته باشد؟

پاسخ به پرولوزون تراپي فرد به فرد متفاوت است و به قابليت بهبود و سطح آسيب بستگي دارد. برخي افراد ممکن است فقط به يک يا دو جلسه درمان نياز داشته باشند درحالي که تعداد جلسات درمان برخي ديگر ممکن است به 6 يا 7 نيز برسد. زماني که بيمار يک جلسه مورد درمان قرار گرفت، پزشک با تحليل نتايج آن يک جلسه مي تواند تخمين دقيقي را از ميزان بهبودي که با اين روش قابل دستيابي است ارائه دهد.

منابع

http://www.prolotherapyphoenix.com/Prolozone.aspx
http://portaltohealing.com/prolozone-therapy.html

 

‫0/5 ‫(0 نظر)
اشتراک گذاری مطلب: