تاثیر وب‌سایت پزشکی در ارتقای سلامت جامعه

بازاریابی دیجیتال که اخیرا توجه بسیاری از متخصصان علم بازاریابی را در سرتاسر دنیا به خود معطوف ساخته، در حوزه خدمات درمانی هم وارد شده و نتایج بسیار قابل توجهی را نشان داده است. در ادامه آمارهایی را می‌بینید که حاکی از اهمیت بازاریابی دیجیتال در برندسازی و تبلیغات پزشکان هستند.
آمارها نشان داده که بسیاری از افراد وقتی درباره یک بیماری می‌شنوند یا به آن دچار می‌شوند، برای کسب اطلاعات بیشتر به اینترنت مراجعه می کنند، به طوری که از هر 3 نفر 1 نفر از آن‌ها به منظور شناخت مشکل سلامتی خود از اینترنت استفاده می‌کند. همچنین 72 % از کاربران اینترنت ادعا کرده‌اند که در سال گذشته به منظور کسب اطلاعات درمانی و خدمات پزشکان در اینترنت جستجو کرده‌اند.
منابع آنلاین اهمیت بسیار بیشتری در تحقیق و بررسی بیماران ایفا می‌کنند. در میان منابع آنلاین موجود، 77 % از بیماران از موتورهای جستجو، 76% از بیماران از وب سایت‌های بیمارستان‌ها، 52% از بیماران از وب‌سایت‌های اطلاعات درمانی و سلامتی به منظور جستجو و تحقیق استفاده می‌کنند.
بازاریابی دیجیتال خدمات درمانی
موتورهای جستجو نقش بسیار بزرگی در فرآیند تصمیم‌گیری بیماران ایفا می‌کند. بازاریابی خدمات درمانی باید استراتژیی تدوین و اجرا نماید که محصولات و خدمات سازمان به خوبی در نتایج موتورهای جستجو دیده شوند. این بدان معناست که پزشکان و بیمارستان‌ها به یک وب‌سایت قوی، استراتژی شبکه‌های اجتماعی، ‌استراتژی تولید محتوا و سئو نیاز دارند. همان‌طور که اشاره شد، 77% از کسانی که به صورت آنلاین به جستجوی مطالب درمانی و سلامتی پرداخته‌اند، ادعا کرده‌اند که ابتدا در موتورهای گوگل، ‌یاهو و بینگ جستجو کرده‌اند.
بیشترین موضوعات جستجو شده عبارتند از: بیماری‌ها یا شرایطشان، درمان یا رویه‌های آن و پزشکان یا سایر افراد حرفه‌ای صنعت درمانی.
با توجه به گسترش استفاده از اینترنت در همه زمینه‌ها، تمامی آمارهای ذکر شده نرخ رشد مثبتی را دارند و پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آینده فضای دیجیتال نقش مهمی را در حوزه پزشکی ایفا کند.
منبع: http://sisarv.com/digital-healthcare-marketing-part1/

اگر علاقه‌مند هستید آمار و ارقام بیشتری را در این زمینه دریافت کنید، ادامه مطلب بازاریابی دیجیتال در حوزه پزشکی را در لینک زیر بخوانید:
بازاریابی دیجیتال در حوزه خدمات درمانی

تمامی هدف بنده در بلاگ وب‌سایت شخصی‌ام، بالابردن آگاهی در حوزه سلامت و بهبود وضعیت بهداشت عمومی در جامعه است. همواره منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستم تا با کمک شما عزیزان قدم مثبتی در درمان درد درجامعه داشته باشیم.