اوزون تراپی و پی آر پی PRP، ابزار کار متخصص درد

اوزون تراپی


اوزون تراپی، یک تکنیک پزشکی مؤثر و بی خطر مورد استفاده در کلینیک درد است. اوزون تراپی نه تنها باعث درمان درد می شود، بلکه علت ایجاد درد را نیز درمان می کند. اوزون در درمان دردهای زیادی مفید است. اوزون تراپی در مقایسه با روش های زیان آوری مانند داروهای دارای عوارض، تزریق استروئید و جراحی، روشی بی خطر محسوب می شود. اوزون تراپی را می توان به صورت تنها یا همراه با سایر درمان های ترمیم کننده، مانند پرولوتراپی و پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)، برای درمان آسیب ها و دردهای استخوانی عضلانی به کار برد. اوزون تراپی باعث تحریک ساخت غضروف می شود؛ به همین خاطر انجام همزمان اوزون تراپی با تزریقPRP یا سلول های بنیادی، در درمان آرتروزهای شدید مفصل زانو، ران و سایر مفصل ها مفید است.

مشکلاتی که با اوزون درمان می شوند

اوزون درمانی برای درمان هرگونه دردی که بیماران را آزار می دهد مفید است؛ از جمله:
گردن درد، جابه جایی مهره های گردن، آسیب یا فتق دیسک کمر، کمر درد، التهاب پلانتار فاسیا، سندروم تونل کارپال، آسیب تاندون ها، سندروم TMJ (بیماری عضلات و اعصاب مفصل فک)، سیاتیک، خارپاشنه، ورم عصب، آرنج تنیس بازان، آسیب روتاتور کاف، آسیب های زانو و تمام آسیب های ورزشی.

متخصص درد، روش تزریق اوزون را انتخاب می کند

متخصص درد با توجه به نیاز هر بیمار، به صلاحدید خود نوع روش اوزون درمانی را انتخاب می کند. در برخی از کلینیک های درد، استفاده از اوزون در درمان درد، تنها به طور همزمان با سایر تکنیک های مکمل اوزون تراپی صورت می گیرد؛ به طور مثال انجام اوزون تراپی همزمان با پرولوتراپی، تزریق PRP یا تزریق سلول های بنیادی. پرولوزون نیز یکی دیگر از روش های اوزون درمانی است؛ در این روش قبل از تزریق اوزون، ابتدا مخلوطی از نووکایین، ویتامین ها و داروهای دیگری برای کمک به درمان عضو آسیب دیده تزریق می شوند.
علاوه بر موارد فوق، اوزون را می توان با درمان های تکمیلی دیگری مانند داروهای هورمونی، کاهش وزن، اصلاح رژیم غذایی نادرست، کنترل استرس و حل مشکلات بیومکانیکی مفصل با مچ بندهای مخصوص به کار برد.

فواید استفاده از PRP همزمان با اوزون درمانی

PRP در درمان زانوهای بدون غضروف

استفاده از PRP باعث کاهش درد و بهبود عملکرد مفصل در بیماران دچار آسیب مفصل زانو می شود. PRP در درمان مراحل اولیه آرتروز (درمان ضایعات دژنراتیو غضروف مفصلی زانو) نیز مفید است.

PRP به جای جراحی

تزریق PRP در داخل مفصل زانو باعث کاهش علائم، تورم و درد و همچنین بهبود کیفیت زندگی بیمار می شود.

PRP و کمک به بازسازی زانوی آسیب دیده

اولین پاسخ بدن به آسیب ایجادشده در بافت های نرم، رساندن پلاکت به محل آسیب است. پلاکت ها با فاکتورهای رشد و ترمیم آسیب همراه هستند و با رسیدن به عضو آسیب دیده، کار جذب سلول های بنیادی و ترمیم را آغاز می کنند. تزریق PRP باعث رساندن حجم بالایی پلاکت در محل تزریق می شود و روند طبیعی ترمیم و بازسازی بافت آسیب دیده را سرعت می بخشد.
بیشتر بخوانید:
پیر شوید؛ اما خانه نشین نشوید
خواص درمانی گاز اوزن
امواج رادیویی برای درمان درد کدام بیماران مناسب است؟
پاسخ به پرسش های شما در مورد اوزون تراپی

منابع

http://www.drmagaziner.com/

http://www.jockdoctors.com/

http://www.prolotherapyphoenix.com/

اشتراک گذاری مطلب: