با جراحی دیسک کمر خداحافظی کنید

نوشته شده توسط | تکنیک‌های مدیریت درد, درد مفاصل | 12 |

با جراحی دیسک کمر خداحافظی کنید

کمونوکلئولیز با اوزن روشی غیرجراحی برای درمان فتق دیسک کمر است. این روش در مطب دکتر باقرزادی به صورت بسیار تخصصی و با راهنمایی سونوگرافی انجام می شود. در این مطلب اطلاعاتی در مورد دیسک کمر و روند درمان اوزن‌تراپی در اختیار خوانندگان قرار می دهیم.

آشنایی با دیسک کمر

کمرد درد علت های مختلفی دارد که پرولاپس دیسک یکی از معروف ترین و ترسناک ترین آن ها در بین مردم است.
دیسک بین مهره ای کمر به دو قسمت مرکزی و محیطی تقسیم می شود. قسمت مرکزی نوكلئوس پالپوزوس (Nucleus pulposus) ، بخشی ژله مانند با محتوای آب فراوان است و قسمت محیطی فیبروز آنولوس (Annulus Fibrosis) است.

با جراحی دیسک کمر خداحافظی کنید

در حالت عادی بخش مرکزی و ژله مانند دیسک، توسط حلقه ای از فیبرها احاطه شده است. در مواردی که از یک سمت استرس یا فشاری به دیسک وارد می شود فیبروز آنولوس به تدریج آسیب می بیند. نوكلئوس پالپوزوس به سمت ستون مهره ها خم می شود. این حالت برآمدگی دیسک (در حالت خفیف)، پرولاپس دیسک (درحالت شدیدتر) یا جدا شدن دیسک (اگر به بالا یا پایین جابه جا شود) نامیده می شود. برآمدگی یا پرولاپس باعث فشار به ریشه عصبی مجاور می شود و درد ایجاد می کند. این اتفاق می تواند حتی باعث انسداد کامل مهره ها شود به طوری حرکت اندکی درد شدید ایجاد می کند. در موارد شدید فشرده شدن ریشه های عصبی باعث اختلالات حسی، ضعف و حتی فلج شدن به همراه داشته باشد. البته برخی بیماران دیسک کمر نیز دردی احساس نمی کنند.

با جراحی دیسک کمر خداحافظی کنید

وقتی دیسک بین مهره ای کمر تشخیص داده شد، درمان آغاز می شود. دارو و فیزیوتراپی اولین درمان هستند. اگر این درمان ها نتیجه ای نداشته باشند روش های درمانی با حداقل تهاجم آغاز می شوند. روش های کم تهاجم روش هایی هستند که دوره بستری کوتاهی دارند و بعد از درمان مشکل خاصی برای بیمار ایجاد نمی کنند. کمونوکلئولیز با اوزن یکی از این روش ها است.

روند درمان

بیمار روی میز معاینه قرار می گیرد.
بی حسی موضعی در محل مورد نظر ایجاد می شود.
دیسک بین مهره ای با سونوگرافی مشاهده می شود.
سوزن وارد دیسک می شود.
مخلوط اکسیژن و اوزن تزریق می شود.
سوزن خارج می شود و داروی تزریق شده در فضای استخوان و محل عبور اعصاب پخش می شود.
تزریق اوزن می تواند به صورت کور یا با هدایت سونوگرافی انجام شود. راهنمایی سونوگرافی احتیاج به تجهیزات پیشرفته ای دارد که در مطب دکتر باقرزادی موجود است.

بعد از درمان

بیمار 6 ساعت بعد از تزریق می تواند به آرامی حرکت کند.
بیمار تا 3 روز نباید بدود یا مدت طولانی رانندگی کند.
تا 4 هفته بعد از درمان بیمار باید بیشتر مراقبت باشد و اجسام سنگین تر از پنج کیلوگرم را بلند نکند.
انجام ورزش های مناسب باعث موفقیت بیشتر درمان می شود.

منابع

http://www.patient.co.uk/health/Prolapsed-Disc-Slipped-Disc

http://radiologie-uni-frankfurt.de/content/e6796/e13478/e13957/e13958/index_eng.html


12 نظر برای “با جراحی دیسک کمر خداحافظی کنید”

 1. خالدمحمودي

  بسيار عالي ازاطلاعاتتون.ولي ميخواستم بدونم تزريق اپيدورال(ترانس فورمينال)بهتره يا اين روش جديد اوزون تراپي؟من حدود يكساله كه درد شديد درناحيه سياتيك و پاي چپم دارم و فقط بامسكن دردم روكم ميكنم.ميخواستم بدونم آيا خوبه اين عمل روانجام بدم؟من ديسكم ازمهره 4و5بيرون زده وسي سال سن دارم.ممنون

  پاسخ دادن
 2. شهره فرقان

  این روش فوق العاده جالب است.من 61 سال دارم و 10 سال است که با دیسک کمر مدارا می کنم.می خواستم بدانم که
  1- بی حسّی و درمان با این روش چقدر درد دارد؟
  2-هزینه آن حدودآ چقدر می شود؟
  متشکرم

  پاسخ دادن
  • علیرضا عظیمی

   با سلام من 48 سالمه حدود یک ساله درد کمر و سیاتیک داشتم همه راه ها رو امتحان کردم مثل استراحت، فیزیوتراپی و آبدرمانی . و لی با سفارش یکی از آشنایان به آقای دکتر باقرزادی مراجعه کردم و با تشخیص ایشان روز سه شنبه 28 بهمن 1393 در بیمارستان میلاد مورد عمل لیزیک و ترزیق گاز اوزن توسط شخص ایشان قرار گرفتم و پس از اومدن از اتاق عمل همه دردهام خوب شده و هیج گونه دردی در اتاق عمل احساس نکردم. میخواستم از ایشان بهترین تشکر و قدردانی رو داشته باشم از خداوند متعال برای ایشان سلامتی و بهروزی و موفقیت روز افزون خواهانم.

   پاسخ دادن
  • گروه علمی دکتر باقرزادی

   با سلام،دردی ندارد بایستی ویزیت شوند 09102141412

   پاسخ دادن
 3. محمد زارعپور

  من 31 سال دارم برنامه شما را از تلویزیون دیدم و به سایت شما مراجعه کردم و قد من حدود 2 متر است مهره دو و سه من مشکل دارد یک جا میگویند با عمل درست میشود یک جا میگویند با دارو به نظر شما مشکل من با تخصص و کار شما حل میشود هزینه آن چقدر است متشکرم

  پاسخ دادن
  • گروه علمی دکتر باقرزادی

   با سلام،بلی،امکان دارد جهت ویزیت تشریف بیاورید 09102141412 تعیین وقت

   پاسخ دادن
 4. ترانه

  سلام هستید سوالمو پاسخ بدین؟
  دارم ازدردمیمیرم

  پاسخ دادن
 5. علی نفری

  سلام
  من ۲۸ سالمه و پنج سال هست درد دیسک کمر داشتم l4وl5وs1 و چند باری زمین گیر شدم نمیتونستم راه برم هر سال این مساله تکرار میشد یکی از نزدیکانم هم عمل باز شده بود ولی خوب نشده بود هنوز هم درد داره ، منم پنج سال پیش دکتر بهم گفت باید عمل باز بشم از اون سال تا حالا با درد زندگی کردم حتی وقت خواب هم اذیت میشدم از آب درمانی ورزش وتقویت عضلات کمر وکاهش وزن وفیزیوطراپی استفاده کردم با این امید که دیسک های کمرم دوباره باز سازی بشه ولی نشد از پنج سال پیش تا حالا تو ام آر آی که گرفتم هیچ چیز تغیر نکرده بود .
  22/4/94 رفتم مطب دکتر باقر زادی قرار شد که بهم تزریق گاز اوزن که از همه روشهای عمل بسته کم تهاجمی تر هست پیشنهاد دادن با این حال که پولم برای این کار کافی نبود از اونجای که دکتر از دکتر های پولکی نبود بهم گفت هر چی داری بده به خدا عین واقعیته که پول زیاد براش مهم نبود به فکر درد من بود بهم گفت چرا بخاطر پول باید درد بکشی درست میشه ازمطب اومدم بیرون همون روز آزمایش دادم فردا صبح هم بیمارستان میلاد تزریق رو انجام دادن خیلی بهترم راه میرم میشینم تو خواب هیچ دردی ندارم تو اتاق عمل هم هیچ دردی نداشت دردش کمتر از آمپول زدن بود خلاصه این که خوب شدم .
  میخواستم از دکتر باقر زادی تشکر کنم ومیدونم تشکر کردن خیلی کمه ، تمام خوانوادم برای سلامتی و موفقیت ایشان دعا میکنند ،خدا از دکتر راضی باشه وهر آرزویی داره بهش برسه

  پاسخ دادن
 6. علی نفری

  ۲۲/۴/۱۳۹۴رفتم مطب دکتر باقر زادی قرار شد که بهم تزریق گاز اوزن که از همه روشهای عمل بسته کم تهاجمی تر هست بکنن با این حال که پولم برای این کار کافی نبود از اونجای که دکتر از دکتر های پولکی نبود بهم گفت هر چی داری بده به خدا عین واقعیته که پول زیاد براش مهم نبود به فکر درد من بود بهم گفت چرا بخاطر پول باید درد بکشی درست میشه ازمطب اومدم بیرون همون روز آزمایش دادم فردا صبح هم بیمارستان میلاد تزریق رو انجام دادن خیلی بهترم راه میرم میشینم تو خواب هیچ دردی ندارم تو اتاق عمل هم هیچ دردی نداشت دردش کمتر از آمپول زدن بود خلاصه این که خوب شدم .
  میخواستم از دکتر باقر زادی تشکر کنم ومیدونم تشکر کردن خیلی کمه ، تمام خوانوادم برای سلامتی و موفقیت ایشان دعا میکنند ،خدا از دکتر راضی باشه وهر آرزویی داره بهش برسه

  پاسخ دادن

پاسخ دادن

کنترل و درمان دردهای مزمن با استفاده از انواع تکنیک‌های نوین و پیشرفته اینترونشنال

اطلاعات بیشتر
برای عضویت در خبرنامه سلامت دکتر باقرزادی،ایمیل خود را وارد کنید

ایمیل شما محافظت میشود
Visit Us On TwitterVisit Us On Instagram